Drewniane rękodzieło

 
Drewniane rękodzieło
 

Drewniane dodatki są od lat znane i cenione: sprawdzają się zarówno we wnętrzach o klasycznym wystroju, jak i pomieszczeniach o nowoczesnym, minimalistycznym designie. Drewno to materiał ponadczasowy, który idealne dopełni każdą przestrzeń i wniesie powiew natury do mieszkania czy biura.

Tradycja rękodzieła z drewna ma długą historię w Polsce – w każdym z regionów tworzone były wyjątkowe przedmioty codziennego użytku, jak również przedmioty sakralne, rzeźby. Wiele z nich dzisiaj stanowi unikatowe eksponaty w kościołach, muzeach, domach kultury.

Wyroby rękodzielnicze z drewna odznaczają się przede wszystkim olbrzymią precyzją wykonania. Trzeba wielu godzin, aby z kawałka drewna otrzymać konkretny kształt i aby nadać mu charakter.

Jakie drewno wybierają twórcy rękodzieła?

Do tworzenia rękodzieła z drewna wybiera się wyłącznie drewno najwyższej klasy, nieposiadające skaz, sęków, pęknięć widocznych odkształceń. Niedopuszczalne jest wykorzystanie drewna niedosuszonego, gdyż grozi to powstawaniem pleśni i gniciem. Chętnie wybierane drewna to sosna, klon, orzech – są one łatwe w obróbce, dodatkowo pozwalają na osiągnięcie ciekawych efektów i kształtów.

Najczęściej stolarze poszukują drewna o nietypowym ułożeniu słojów, co wpływa na wizualny odbiór produktu. Niezwykle cenione są także drewna egzotyczne (mahoń, heban, palisander), znacznie trudniejsze w obróbce, ale chętnie kupowane przez miłośników eleganckich dodatków.

Jakie wyroby rękodzielnicze cieszą się największą popularnością? Z pewnością są to wszelkie świeczniki, ramki na zdjęcia, kufry, stojaki na wino. Tego rodzaju rękodzieło spełnia podwójną rolę: zarówno dekoracyjną, jak i użytkową. Topowi stolarze idą jednak krok dalej, oferując produkty dopasowane do szybko zmieniających się technologii wokół nas. Najlepszym przykładem są wszelkie podpórki i stojaczki na smartfony, nierzadko w zabawnej i oryginalnej formie.

 
 

Polecane produkty

Drewniany świecznik półka Józef
Drewniany świecznik półka Józef

80.00 zł

Męski organizer Arnold czarny
Męski organizer Arnold czarny

120.00 zł

Krzyż drewniany z Koroną Cierniową
Krzyż drewniany z Koroną Cierniową

180.00 zł

Drewniany zegar Jonasz
Drewniany zegar Jonasz

220.00 zł

 

Przeczytaj

 

Fabryka pomysłu

Fabryka Pomysłu to sklep powstały z miłości do piękna, estetyki i tworzenia rzeczy eleganckich, ale i funkcjonalnych. Inspiruje nas natura, a jednocześnie życie blisko niej i w zgodzie z nią. Tworzone przez nas przedmioty powstają w niewielkim, rodzinnym zakładzie stolarskim – dzięki temu możemy skupić się na najdrobniejszych detalach, zwracać uwagę na jakość wykorzystywanego drewna. W ofercie sklepu znajdują się: drewniane świeczniki, drewniane kufry i skrzynie, drewniane stojaki – gadżety, które sprawdzą się w każdym mieszkaniu, domu czy biurze. Każdy z oferowanych przez nas przedmiotów powstaje na indywidualne zamówienie przez co klienci mogą cieszyć się oryginalnymi i niepowtarzalnymi przedmiotami dookoła siebie.

© 2016 Tworzenie stron Xann Internet Solutions

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności