Drewniane rękodzieło

 
Drewniane rękodzieło
 

Drewniane dodatki są od lat znane i cenione: sprawdzają się zarówno we wnętrzach o klasycznym wystroju, jak i pomieszczeniach o nowoczesnym, minimalistycznym designie. Drewno to materiał ponadczasowy, który idealne dopełni każdą przestrzeń i wniesie powiew natury do mieszkania czy biura.

Tradycja rękodzieła z drewna ma długą historię w Polsce – w każdym z regionów tworzone były wyjątkowe przedmioty codziennego użytku, jak również przedmioty sakralne, rzeźby. Wiele z nich dzisiaj stanowi unikatowe eksponaty w kościołach, muzeach, domach kultury.

Wyroby rękodzielnicze z drewna odznaczają się przede wszystkim olbrzymią precyzją wykonania. Trzeba wielu godzin, aby z kawałka drewna otrzymać konkretny kształt i aby nadać mu charakter.

Jakie drewno wybierają twórcy rękodzieła?

Do tworzenia rękodzieła z drewna wybiera się wyłącznie drewno najwyższej klasy, nieposiadające skaz, sęków, pęknięć widocznych odkształceń. Niedopuszczalne jest wykorzystanie drewna niedosuszonego, gdyż grozi to powstawaniem pleśni i gniciem. Chętnie wybierane drewna to sosna, klon, orzech – są one łatwe w obróbce, dodatkowo pozwalają na osiągnięcie ciekawych efektów i kształtów.

Najczęściej stolarze poszukują drewna o nietypowym ułożeniu słojów, co wpływa na wizualny odbiór produktu. Niezwykle cenione są także drewna egzotyczne (mahoń, heban, palisander), znacznie trudniejsze w obróbce, ale chętnie kupowane przez miłośników eleganckich dodatków.

Jakie wyroby rękodzielnicze cieszą się największą popularnością? Z pewnością są to wszelkie świeczniki, ramki na zdjęcia, kufry, stojaki na wino. Tego rodzaju rękodzieło spełnia podwójną rolę: zarówno dekoracyjną, jak i użytkową. Topowi stolarze idą jednak krok dalej, oferując produkty dopasowane do szybko zmieniających się technologii wokół nas. Najlepszym przykładem są wszelkie podpórki i stojaczki na smartfony, nierzadko w zabawnej i oryginalnej formie.

 
 

Polecane produkty

Drewniany świecznik Trzy Wieże
Drewniany świecznik Trzy Wieże

120.00 zł

Kuferek drewniany Bianka
Kuferek drewniany Bianka

246.00 zł

Męski organizer Arnold
Męski organizer Arnold

184.50 zł

Świecznik niski Bernard
Świecznik niski Bernard

180.00 zł

 

Przeczytaj

 

Fabryka pomysłu

Fabryka Pomysłu to sklep powstały z miłości do piękna, estetyki i tworzenia rzeczy eleganckich, ale i funkcjonalnych. Inspiruje nas natura, a jednocześnie życie blisko niej i w zgodzie z nią. Tworzone przez nas przedmioty powstają w niewielkim, rodzinnym zakładzie stolarskim – dzięki temu możemy skupić się na najdrobniejszych detalach, zwracać uwagę na jakość wykorzystywanego drewna. W ofercie sklepu znajdują się: drewniane świeczniki, drewniane kufry i skrzynie, drewniane stojaki – gadżety, które sprawdzą się w każdym mieszkaniu, domu czy biurze. Każdy z oferowanych przez nas przedmiotów powstaje na indywidualne zamówienie przez co klienci mogą cieszyć się oryginalnymi i niepowtarzalnymi przedmiotami dookoła siebie.

© 2016 Tworzenie stron Xann Internet Solutions

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności