Drewno – niezwykły materiał

 
Drewno – niezwykły materiał
 

Drewno jest znane i cenione przez człowieka od wieków. Już w czasach prehistorycznych użytkowane było do tworzenia prostych narzędzi. Współcześnie rola drewna ewoluowała: tworzymy z niego produkty nie tylko funkcjonalne, ale przede wszystkim piękne!

W Polsce drewno cenione jest przede wszystkim w dziedzinach takich jak stolarstwo oraz rękodzieło. Z drewna tworzone są eleganckie meble wypoczynkowe, stoły, krzesła, ale również łóżka. Wykorzystywane przez stolarzy drewno (najczęściej sosnowe, bukowe, dębowe) jest odporne na zarysowania, działanie wilgoci. Drewno na długie lata zachowuje swój nieskazitelny wygląd, a odpowiednio zabezpieczone będzie odporne na wszelkie uszkodzenia.

Popularność drewna w Polsce

Skąd taka popularność tego materiału? Większość dostępnych w Polsce gatunków drewna jest łatwa w obróbce i niedroga. Dzięki temu możliwe jest tworzenie oryginalnych projektów, uzyskiwanie pięknych kształtów. Warto wiedzieć, że drewno jest materiałem niejednorodnym: posiadać może liczne anomalie, odkształcenia, cechy nabyte. Okazuje się, że wszystkie te aspekty wpływają na obniżenie wartości użytkowej drewna, ale mogą wpływać na jego walory ozdobne!

Do właściwości fizycznych drewna zaliczamy przede wszystkim: kolor, połysk, higroskopijność, wilgotność, zapach. Najczęściej wykorzystywanymi gatunkami drewna w Polsce są: sosna, dąb, buk, klon, olcha, orzech.

Należy wspomnieć także o tym, że drewno jest materiałem ekologicznym, odpornym na działanie czynników chemicznych. Zapewnia także wysoką izolację termiczną. Współcześnie drewno wykorzystywane jest w budownictwie, stolarce, rękodziele. Drewno stanowi także materiał grzewczy.

 
 

Polecane produkty

Świecznik niski Bonaparte
Świecznik niski Bonaparte

60.00 zł

Drewniany świecznik Trzy Wieże
Drewniany świecznik Trzy Wieże

120.00 zł

Sztaluga pod tablet Leonardo
Sztaluga pod tablet Leonardo

80.00 zł

Świecznik niski Bernard
Świecznik niski Bernard

180.00 zł

 

Przeczytaj

 

Fabryka pomysłu

Fabryka Pomysłu to sklep powstały z miłości do piękna, estetyki i tworzenia rzeczy eleganckich, ale i funkcjonalnych. Inspiruje nas natura, a jednocześnie życie blisko niej i w zgodzie z nią. Tworzone przez nas przedmioty powstają w niewielkim, rodzinnym zakładzie stolarskim – dzięki temu możemy skupić się na najdrobniejszych detalach, zwracać uwagę na jakość wykorzystywanego drewna. W ofercie sklepu znajdują się: drewniane świeczniki, drewniane kufry i skrzynie, drewniane stojaki – gadżety, które sprawdzą się w każdym mieszkaniu, domu czy biurze. Każdy z oferowanych przez nas przedmiotów powstaje na indywidualne zamówienie przez co klienci mogą cieszyć się oryginalnymi i niepowtarzalnymi przedmiotami dookoła siebie.

© 2016 Tworzenie stron Xann Internet Solutions

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności