Krzesło jest kompozycją!

 
Krzesło jest kompozycją!
 

Estetyka XXI wieku lubi rozległą przestrzeń, w której pojawiają się niezwykłe przedmioty. Takie jak nowoczesne krzesła, które stają się coraz bardziej oryginalne, zaskakujące, dopracowane pod względem konstrukcji. Dzisiejsze aranżacje zamiast przepychu, nadmiaru i nagromadzenia stawiają na skromność i piękno awangardy, która przejawia się m.in. w dążeniu do formy samej w sobie, do maksymalnego podkreślenia formy. Ta ogólna tendencja widoczna jest także w odniesieniu do nowoczesnych krzeseł, które bardzo często stanowią dominantę stylistyczną danego wnętrza. Trochę na zasadzie przedmiotów sztuki użytkowej, które służą celom praktycznym i intrygują swoją prezentacją.

Nie-zwykłe krzesło czy ready-made?

Nowoczesne krzesło nie wzięło się znikąd. Stanowi efekt historycznych przekształceń w obrębie sztuki. Patrząc na dzisiejsze krzesła z oryginalnymi oparciami, widzimy w nich inspiracje abstrakcjonizmem czy konstruktywizmem. Krzesła nowoczesne to jakby realizacje oryginalnych koncepcji artystycznych. Stanowią często przykład gry z tradycją i formą. Przedmiot codziennego użytku staje się interpretacją rzeczywistości. Zbliża się do sztuki. Niczym klasyczny ready-made, który odzyskiwał sens codzienności i zwykłego życia. Zwracając uwagę na to, że to, co zwykłe ma w sobie ogromny potencjał niezwykłości.

Krzesło czy rzeźba?

Krzesła z ażurowymi oparciami, krzesła na cienkich nóżkach stalowych, krzesła transparentne. To przykłady oryginalnych realizacji, które świadczą o tym, że krzesło to kompozycja. To nietuzinkowy projekt, który opiera się na kreatywnym wykorzystaniu tradycyjnych i nowatorskich materiałów.

Bardzo często krzesła nowoczesne przypominają rzeźby. Przecież tak jak one mają charakter obiektów zapełniających przestrzeń. Przykładem takiego rzeźbiarskiego wręcz mebla jest krzesło z kolekcji Body Chair, które prezentuje się na krzesloteka.pl, pośród wielu innych krzeseł. Patrząc na ten mebel, odnosimy wrażenie, że podziwiamy organiczną rzeźbę. Taką, która inspiruje się fantazyjnością form naturalnych. Jak kamienie, muszle, proste organizmy. Białe czy czarne krzesło Body Chair stworzy od podstaw styl awangardowego wnętrza. Prezentuje się zarówno intrygująco jak i elegancko. Zapraszając do siedzenia w niezwykłym stylu. To jakby urzeczywistnienie wizji dawnych artystów dotyczących tego, że wielka sztuka wkrada się do każdego zakątka codzienności.

 
 

Polecane produkty

Stojak na smartfona Syzyf
Stojak na smartfona Syzyf

67.65 zł

Krzyż z Koroną Cierniową
Krzyż z Koroną Cierniową

180.00 zł

Kuferek drewniany Jakub
Kuferek drewniany Jakub

449.00 zł

Drewniany świecznik półka Józef
Drewniany świecznik półka Józef

80.00 zł

 

Przeczytaj

 

Fabryka pomysłu

Fabryka Pomysłu to sklep powstały z miłości do piękna, estetyki i tworzenia rzeczy eleganckich, ale i funkcjonalnych. Inspiruje nas natura, a jednocześnie życie blisko niej i w zgodzie z nią. Tworzone przez nas przedmioty powstają w niewielkim, rodzinnym zakładzie stolarskim – dzięki temu możemy skupić się na najdrobniejszych detalach, zwracać uwagę na jakość wykorzystywanego drewna. W ofercie sklepu znajdują się: drewniane świeczniki, drewniane kufry i skrzynie, drewniane stojaki – gadżety, które sprawdzą się w każdym mieszkaniu, domu czy biurze. Każdy z oferowanych przez nas przedmiotów powstaje na indywidualne zamówienie przez co klienci mogą cieszyć się oryginalnymi i niepowtarzalnymi przedmiotami dookoła siebie.

© 2016 Tworzenie stron Xann Internet Solutions

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności