Meble kuchenne – remont czas zacząć!

 
Meble kuchenne – remont czas zacząć!
 

Kuchnia to miejsce, gdzie powstają niepowtarzalne dania. Gdzie dobry smak łączy się z kulinarną pomysłowością. Gdzie stare i znane produkty oraz przepisy poddawane są odkrywczym przekształceniom. Ale kuchnia, pojęta jako pomieszczenie, może także stać się miejscem reinterpretacji tradycyjnych i historycznych stylów, którym nadajemy w pełni nowoczesne oblicze. To doskonała przestrzeń do tego, żeby nieco pobawić się znaczeniami i wartościami estetycznymi. Odświeżając konwencjonalne style i tworząc indywidualne interpretacje wnętrzarskie.

Retro i fusion od kuchni

Nowoczesna przestrzeń unika nudy. Każde miejsce nadaje się do tego, żeby w nim tworzyć popisowe aranżacje. Także kuchenne. To w kuchni na przykład meble w stylu retro można łączyć z  awangardowymi dodatkami, tworząc wnętrze w duchu fusion. Gdzie przeszłość łączy się z przyszłością. Gdzie rustykalny stół kuchenny komponuje się z metalowymi krzesłami przypominającymi kubistyczną figurę. Gdzie motywy folklorystyczne (na przykład w postaci wielkoformatowych fotografii) sąsiadują z minimalistycznymi segmentami kuchennymi w czerwonym kolorze, który w symboliczny sposób odsyła do plastyki ludowej.

Styl prowansalski i skandynawski od-nowa w kuchni

Przykładem unowocześnienia znanych stylów są meble prowansalskie oraz skandynawskie. Także te kuchenne. Ta oswojona stylistyka również w dzisiejszych wnętrzach kuchennych poddawana jest ciekawym reinterpretacjom. Łączą się one z modą na białe aranżacje, na jasne wnętrza, na naturalność i lekkość wizualną. Romantyczny styl prowansalski wkracza więc do współczesnej kuchni w postaci eleganckich kompletów kuchennych z nutką nowoczesności. Także zestawy jadalniane w duchu prowansalskim prezentują się zarazem klasycznie jak i oryginalnie.

Również kuchnie skandynawskie to przykłady tego, jak nowocześnie może wyglądać tradycyjne wzornictwo. Odkryjemy je na gama-sklep.com.pl. Jasne segmenty kuchenne w tym stylu ocierają się niekiedy o minimalizm. Innym razem mają bardziej klasyczny rys. Kuchnia to także doskonałe miejsce do tego, żeby pobawić się motywami zaczerpniętymi ze skandynawskich opowieści. Drewniane figurki niedźwiedzi, renifery w każdej postaci, słomiane kozły bożonarodzeniowe, jodełkowe wzory – te wszystkie elementy mogą pojawić się na zasadzie kontrastu na przykład w minimalistycznie pomyślanej kuchni.

 
 

Polecane produkty

Świecznik niski Bonaparte
Świecznik niski Bonaparte

60.00 zł

Leżak na smartfona Juliusz
Leżak na smartfona Juliusz

86.10 zł

Sztaluga pod tablet Leonardo
Sztaluga pod tablet Leonardo

80.00 zł

Drewniany świecznik Trzy Wieże
Drewniany świecznik Trzy Wieże

120.00 zł

 

Przeczytaj

 

Fabryka pomysłu

Fabryka Pomysłu to sklep powstały z miłości do piękna, estetyki i tworzenia rzeczy eleganckich, ale i funkcjonalnych. Inspiruje nas natura, a jednocześnie życie blisko niej i w zgodzie z nią. Tworzone przez nas przedmioty powstają w niewielkim, rodzinnym zakładzie stolarskim – dzięki temu możemy skupić się na najdrobniejszych detalach, zwracać uwagę na jakość wykorzystywanego drewna. W ofercie sklepu znajdują się: drewniane świeczniki, drewniane kufry i skrzynie, drewniane stojaki – gadżety, które sprawdzą się w każdym mieszkaniu, domu czy biurze. Każdy z oferowanych przez nas przedmiotów powstaje na indywidualne zamówienie przez co klienci mogą cieszyć się oryginalnymi i niepowtarzalnymi przedmiotami dookoła siebie.

© 2016 Tworzenie stron Xann Internet Solutions

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności