Meble z litego drewna w naszych domach

 
Meble z litego drewna w naszych domach
 

Drewno jest tworzywem znanym i wykorzystywanym przez człowieka od tysięcy lat. Dawniej tworzono z niego prawie wszystko: broń, schronienia, łodzie, przedmioty codziennego użytku. Dzisiaj traktujemy drewno jako materiał bardziej ekskluzywny. Lite drewno jest tworzywem bardzo pożądanym, szczególnie w stolarce meblowej. Czy takie meble sprawdzą się w naszych domach?

 

Lite drewno na specjalne zamówienie?

 

Meble z litego drewna tworzone są przez topowe marki, które specjalizują się z wyborze najlepszych gatunków drewna, jak i tworzeniu pięknych i trwałych mebli. Jedną z takich marek jest visby.com.pl. Wybór drewna to sprawa kluczowa – w Polsce pozyskuje się je z takich gatunków jak sosna, dąb lub buk. Oczywiście możliwe jest wykonanie łózka czy szafek z drewna o egzotycznym rodowodzie, jednak to generuje większe koszty, jak i dłuższy czas oczekiwania na gotowy produkt. Pozyskane drewno jest kolejno selekcjonowane: niezbędne jest odrzucenie elementów posiadających skazy czy sęki. Drewno musi zostać również wysuszone, aby wewnątrz nie pojawiła się pleśń. Proces suszenia może trwać nawet kilka tygodni! Dopiero po dokładnym wysuszeniu drewno trafia do pracowni stolarskich.

 

Jakie meble wykonane z litego drewna cieszą się największym zainteresowaniem?

 

Bezsprzecznie są to łóżka z litego drewna. Wykonane z największą precyzją charakteryzują się przede wszystkim pięknym designem. Projektanci dbają o to, aby łóżka były nie tylko wygodne, ale i zaprojektowane tak, by wspierać użytkownika. Wśród wielu modeli największym powodzeniem cieszą się produkty posiadające dodatkowe wewnętrzne komory lub wysuwane szuflady. Dzięki nim możliwe jest powiększenie przestrzeni do przechowywania w mieszkaniach czy domach. Najczęściej wykorzystywane są do magazynowania pościeli czy ubrań sezonowych. Aby ułatwić użytkownikom korzystanie z wewnętrznych komór wielu producentów montuje półautomatyczne stelaże, aby ich podnoszenie nie było obciążeniem.

Wśród chętnie kupowanych wymienia się również łóżka z tapicerowanymi zagłówkami – są one wybierane przez osoby pragnące odmienić wygląd sypialni i lubiące wieczorami czytać czy oglądać TV. Zagłówki nie tylko wyglądają oryginalnie, ale i izolują plecy od chłodnej ściany.

 

Meble drewniane w komplecie

 

Producenci proponują swoim klientom całe komplety, złożone z łóżek drewnianych, dopasowanych do nich niewielkich szafek nocnych oraz toaletek. Możliwe jest również zamówienie szafy lub komody.

 
 

Polecane produkty

Eko śmietnik
Eko śmietnik

80.00 zł

Drewniany świecznik półka Józef
Drewniany świecznik półka Józef

80.00 zł

Krzyż z Koroną Cierniową
Krzyż z Koroną Cierniową

180.00 zł

Stojak na smartfona Jeremi
Stojak na smartfona Jeremi

149.00 zł

 

Przeczytaj

 

Fabryka pomysłu

Fabryka Pomysłu to sklep powstały z miłości do piękna, estetyki i tworzenia rzeczy eleganckich, ale i funkcjonalnych. Inspiruje nas natura, a jednocześnie życie blisko niej i w zgodzie z nią. Tworzone przez nas przedmioty powstają w niewielkim, rodzinnym zakładzie stolarskim – dzięki temu możemy skupić się na najdrobniejszych detalach, zwracać uwagę na jakość wykorzystywanego drewna. W ofercie sklepu znajdują się: drewniane świeczniki, drewniane kufry i skrzynie, drewniane stojaki – gadżety, które sprawdzą się w każdym mieszkaniu, domu czy biurze. Każdy z oferowanych przez nas przedmiotów powstaje na indywidualne zamówienie przez co klienci mogą cieszyć się oryginalnymi i niepowtarzalnymi przedmiotami dookoła siebie.

© 2016 Tworzenie stron Xann Internet Solutions

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności