Poznaj z bliska łóżka drewniane!

 
Poznaj z bliska łóżka drewniane!
 

Kupno nowego łóżka to dla wielu z nas spory wydatek. Niestety, podczas kupna popełniamy wiele błędów, które w przyszłości przekładają się przede wszystkim na nasze zdrowie. Jak wybrać odpowiedni model wśród wielu produktów oferowanych przez producentów? Z pewnością warto postawić na meble z litego drewna.

 

Lite drewno w naszych domach – czy to dobra inwestycja?

 

O litym drewnie mówi się w ostatnich latach bardzo dużo. Przede wszystkim jest tworzywem nad wyraz eleganckim, kojarzonym głównie z hotelami, pensjonatami. Ze względu na wysoką odporność na uszkodzenia czy odkształcenia przez wiele lat zachowa swój piękny wygląd. W Polsce drewno na meble pozyskiwane jest przede wszystkim z takich gatunków jak sosna, buk czy dąb – dzięki temu możliwe jest zróżnicowanie kolorystyczne. Kolejnym istotnym zagadnieniem jest fakt, że drewno lite jest odporne na ścieranie czy zmianę koloru – przez długie lata będzie cieszyć nasze oczy.

Proces pozyskiwania drewna do stolarki jest żmudny i wymaga olbrzymiej dokładności. Na początku konieczne jest wybranie bel drewnianych pozbawionych sęków czy skaz. Kolejno bele drewniane muszą zostać przetransportowane do magazynów, gdzie poddawane będą procesom suszenia. Jest to niezbędne, aby później w drewnie nie zagnieździła się pleśń. Dopiero po wysuszeniu drewno może zostać poddane pierwszym obróbkom stolarskim.

 

Czym łóżka drewniane różnią się od popularnych łóżek z desek meblowych?

 

Zdecydowana większość klientów sklepów meblowych decyduje się na kupno łóżka wykonanego z desek meblowych. Ten rodzaj mebla popularność zawdzięcza przede wszystkim niskim cenom. Musimy jednak być świadomi tego, że deski meblowe są tworzywem znacznie mniej wytrzymałym i odpornym na łamanie czy uszkodzenia. Wybierając lite drewno możemy być pewni, że mebel posłuży nam dziesiątki lat.

 

Jakie udogodnienia przygotowali producenci?

 

Dzisiaj wybór łóżek z litego drewna jest olbrzymi – interesującą ofertę obejrzymy na stronie visby.com.pl. Wśród licznych modeli łóżek największym zainteresowaniem cieszą się modele posiadające dodatkowe komory wewnętrzne, idealne do przechowywania pościeli czy ubrań sezonowych. Zazwyczaj, aby dostać się do takich komór konieczne jest wykorzystanie półautomatycznego stelaża. Innym produktem, cieszącym się dużą popularnością, są łóżka z tapicerowanymi zagłówkami. Takie modele sprawdzają się najlepiej w sypialniach osób ceniących wieczorne oglądanie TV czy czytanie. 

 
 

Polecane produkty

Drewniany świecznik półka Józef
Drewniany świecznik półka Józef

80.00 zł

Krzyż z Koroną Cierniową
Krzyż z Koroną Cierniową

180.00 zł

Drewniany świecznik Cztery Wieże mały
Drewniany świecznik Cztery Wieże mały

149.00 zł

Stojak na smartfona Syzyf
Stojak na smartfona Syzyf

67.65 zł

 

Przeczytaj

 

Fabryka pomysłu

Fabryka Pomysłu to sklep powstały z miłości do piękna, estetyki i tworzenia rzeczy eleganckich, ale i funkcjonalnych. Inspiruje nas natura, a jednocześnie życie blisko niej i w zgodzie z nią. Tworzone przez nas przedmioty powstają w niewielkim, rodzinnym zakładzie stolarskim – dzięki temu możemy skupić się na najdrobniejszych detalach, zwracać uwagę na jakość wykorzystywanego drewna. W ofercie sklepu znajdują się: drewniane świeczniki, drewniane kufry i skrzynie, drewniane stojaki – gadżety, które sprawdzą się w każdym mieszkaniu, domu czy biurze. Każdy z oferowanych przez nas przedmiotów powstaje na indywidualne zamówienie przez co klienci mogą cieszyć się oryginalnymi i niepowtarzalnymi przedmiotami dookoła siebie.

© 2016 Tworzenie stron Xann Internet Solutions

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności