Wymarzona kuchnia pełna drewna

 
Wymarzona kuchnia pełna drewna
 

Kuchnia jest w każdym domu punktem centralnym – tu przygotowujemy posiłki, ale również spotykamy się z innymi domownikami. Obecnie najchętniej wykorzystywanym trendem jest aranżowanie otwartej kuchni razem z jadalnią. Dzięki temu pomieszczenia są zdecydowanie większe, a my sami możemy cieszyć się większą ilością czasu spędzonego z rodziną. Jak sprawić, aby kuchnia była jednocześnie funkcjonalna i elegancka? To proste – wystarczy wykorzystać drewno!

 

Drewno jako materiał idealny do wnętrza

 

Drewno jest tworzywem chętnie wykorzystywanym przez człowieka – w ostatnich latach króluje ono przede wszystkim we wnętrzach. Kuchnia z drewna lub też drewnianymi dodatkami bez wątpienia stanie się jednym z najpiękniejszych pomieszczeń w domu.

Wykonanie odpowiednich mebli kuchennych z drewna nie jest proste. Musimy przyjrzeć się bowiem warunkom panującym w tym pomieszczeniu. Meble oraz powierzchnie takie jak blaty będą narażone na kontakt z wodą, substancjami chemicznymi, parą wodną, produktami spożywczymi. Ważne jest to, aby tworzywa wykorzystane do produkcji mebli były odporne na ścieranie, wnikanie brudu, ale jednocześnie dawały możliwość prostego czyszczenia. Drewno z pewnością spełni te warunki. Wykorzystanie litego drewna w kuchniach jest powszechne – tworzywo to posiada wysoką gęstość, jest odporne na odkształcenia, a sami producenci dokładają wszelkich starań, aby odpowiednio je zaimpregnować i zabezpieczyć.

Wśród wielu dostawców wysokiej jakości mebli drewnianych do kuchni z pewnością warto zwrócić uwagę na ofertę sklepu gama - www.gama-sklep.com.pl.

 

Kuchnia w stylu rustykalnym lub angielskim

 

Najczęściej drewno w kuchniach kojarzy nam się ze stylem rustykalnym czy angielskim. Chcąc odtworzyć ten styl w naszych kuchniach musimy pamiętać nie tylko o jasnej kolorystyce, ale przede wszystkim o detalach. W przypadku kuchni rustykalnych będą to stylizowane uchwyty do szafek, kran i zlew, odpowiednie naczynia do przechowywania. Kuchnia angielska charakteryzuje się zastosowaniem powierzchni dekorowanych wzorami owoców i warzyw. Zamiast klasycznej zamykanej szafki pod zlewem wykorzystajmy jasną zasłonkę, za którą ukryjemy detergenty lub kosz na śmieci.

 

Drewno w nowoczesnej kuchni

 

Oczywiście możliwe jest stworzenie kuchni drewnianej w stylu nowoczesnym. W tym celu warto połączyć drewno, stal oraz elementy takie jak wyspy na środku kuchni. Wyspa to świetne rozwiązanie, kiedy szukamy dodatkowej powierzchni do przechowywania. 

 
 

Polecane produkty

Kuferek drewniany Jakub
Kuferek drewniany Jakub

449.00 zł

Świecznik niski Bernard
Świecznik niski Bernard

180.00 zł

Krzyż drewniany
Krzyż drewniany

147.60 zł

Drewniany świecznik Cztery Wieże
Drewniany świecznik Cztery Wieże

149.00 zł

 

Przeczytaj

 

Fabryka pomysłu

Fabryka Pomysłu to sklep powstały z miłości do piękna, estetyki i tworzenia rzeczy eleganckich, ale i funkcjonalnych. Inspiruje nas natura, a jednocześnie życie blisko niej i w zgodzie z nią. Tworzone przez nas przedmioty powstają w niewielkim, rodzinnym zakładzie stolarskim – dzięki temu możemy skupić się na najdrobniejszych detalach, zwracać uwagę na jakość wykorzystywanego drewna. W ofercie sklepu znajdują się: drewniane świeczniki, drewniane kufry i skrzynie, drewniane stojaki – gadżety, które sprawdzą się w każdym mieszkaniu, domu czy biurze. Każdy z oferowanych przez nas przedmiotów powstaje na indywidualne zamówienie przez co klienci mogą cieszyć się oryginalnymi i niepowtarzalnymi przedmiotami dookoła siebie.

© 2016 Tworzenie stron Xann Internet Solutions

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności